Архів новин

2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013 
січень
лютий
квітень
червень
липень
серпень
вересень
грудень

Новини

7 листопада 2016

Всесвітній день здоров’я 2016

 

Всесвітня організація охорони здоров’я цей день у 2016 році присвятила питанням профілактики, виявлення та лікування цукрового діабету.  Перша Глобальна доповідь ВООЗ з діабету підкреслює величезні масштаби проблеми діабету і наявність потенціалу для зміни нинішньої ситуації. Вже сформована політична основа для прийняття узгоджених дій по боротьбі з діабетом, і вона позначена в Політичній декларації Організації Об'єднаних Націй з неінфекційних захворювань.

 З приводу цього відбулась Міжнародна науково-практична конференція, на якій виступив директор Інституту ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка НАМН України  академік  та віце-президент НАМН України, професор М.Д. Тронько. 

У доповіді він наголосив, що вирішення проблем, пов’язаних із ЦД відноситься до першочергових завдань національної систем охорони здоров’я. ЦД є надзвичайно важливою проблемою і для України.  Згідно офіційної статистики МОЗ України патологія щитоподібної залози та ЦД є основними в структурі ендокринних захворювань у країні. При цьому в загальній структурі захворюваності ЦД займає майже 32%. Пацієнт з ЦД потребує багатофакторного підходу до терапії, а саме навчання самоконтролю, дієта та зміна способу життя, регулярний моніторинг гликемії, контроль ускладнень, адекватна терапія захворювання, психологічна підтримка. 

читати далі