Відділ вікової ендокринології та клінічної фармакології

 

 Керівник — Зінич Олеся Вадимівна, доктор мед. наук., лікар вищої категорії.

Відділ вікової ендокринології та клінічної фармакології створений на базі лабораторії експериментальної фармакотерапії, що входила до складу Інституту ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комисаренка АМН України з часу його створення в 1965 р. У 1986 р. відділ очолив д.м.н. В.В. Корпачев, який став наступником першого керівника к.м.н. О.В.Шевченко. З 2019 р. керівник відділу д.м.н. Зінич О.В.

Науково-прикладні розробки відділу, спрямовані на лікування цукрового діабету. Обґрунтована концепція формування “метаболічних фенотипів” як вагомих чинників розвитку цукрового діабету і серцево-судинних ускладнень. Представлено положення про епігенетичне їх формування. Завдяки проведеним дослідженням розширені уявлення щодо ролі гіперінсулінемії у виникненні цукрового діабету типу 2 і його ускладнень при фармакотерапії цього захворювання, а також отримані пріоритетні дані стосовно впливу дисбалансу стероїдних гормонів на його розвиток і перебіг. 

Співробітники відділу впродовж багатьох років беруть участь в проведенні клінічних досліджень нових лікарських препаратів вітчизняного та іноземного виробництва, мають сертифікати з “Належної клінічної практики”, також є учасниками численних міжнародних і національних конференцій, з’їздів і симпозіумів ендокринологів і українських з’їздів фармакологів.

Фахівцями відділу написано ряд монографій, присвячених механізму дії ендокринних препаратів і особливостям прояву цукрового діабету типу 2, які стали настільними книгами для лікарів-ендокринологів.

Основні напрями  клінічної  роботи відділу

  • Індивідуальне визначення біологічного віку і надання рекомендацій щодо його “омолоджування”.
  • Персоніфікована оцінка впливу процесів старіння на здоров’ї організму (накопичення “шкідливого холестерину” в судинах, зниження роботи щитоподібної залози, зміна статевої функції, особливості кишкової мікрофлори).
  • Дослідження негативних психосоматичних проявів (вплив стресу) на гормональний баланс в різні вікові періоди.
  • Встановлення поведінкових і гормональних причин надмірної ваги, розробка індивідуального плану лікування ожиріння і пов’язаних з ним захворювань.
  • Навчання основам дієтотерапії та належному способу життя, спрямованих на підтримку цільового рівня цукру в крові і ваги.
  • Виявлення факторів ризику і попередження розвитку цукрового діабету і прогресування патології щитоподібної залози на етапі доклінічних проявів.
  • Застосування інноваційних методів лікування пацієнтів з різними типами цукрового діабету (цукровий діабет 1 і 2 типів, LADA) і переддіабету, отриманих на основі доказової медицини.
  • Діагностика та  лікування захворювань щитоподібної  і паращитоподібних залоз, терапевтичний супровід до і після хірургічного втручання.
  • Виявлення і корекція причин безпліддя, викликаних різною ендокринною патологією
  • Виявлення порушень кісткового метаболізму (наприклад, остеопорозу) та їх попередження при цукровому діабеті  і захворюваннях щитовидної залози.
  • Корекція наявних порушень кісткового метаболізму при ендокринних захворюваннях.
  • Діагностика і лікування порушення обміну сечової кислоти – однієї з причин болю в суглобах.

Більш детально з роботою відділу можна ознайомитись за  посиланням  https://endoaging.com.ua/ua/