Міжнародна нарада експертної групи проекту «Моніторинг щитовидної залози після ядерних аварій (TM-NUC)», 23-25 жовтня 2017 року.

 

Для досягнення цілей проекту Міжнародне агентство з дослідження раку (IARC) заснувало міжнародну групу експертів з моніторингу щитовидної залози після ядерних аварій. Група експертів складається з 16 членів із 11 країн, що працюють за різними науковими напрямами, включаючи скринінг раку, радіаційну епідеміологію, радіаційну дозиметрію, патоморфологію, онкологію, ендокринологію та хірургію. Більшість експертів беруть активну участь в ряді дослідницьких проектів, пов'язаних з ядерними аваріями, таких як аварія на Чорнобильській атомній електростанції у 1986 році.  Це по праву слугує визнанням наукового рівня та досвіду нашого вченого, а також підтвердження високого статусу для самої Академії.

До міжнародній групі експертів входить академік Тронько М.Д, директор ДУ  «Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В. П. Комісаренка НАМН України», який має великий досвід у вивченні впливу радіоактивного випромінювання на залози внутрішньої секреції в клініці та експерименті та керує рядом міжнародних наукових проектів, пов'язаних з вивченням впливу наслідків  Чорнобильської катастрофи на стан щитовидної залози.  Під час наради Тронько М.Д. зробив доповідь «Thyroid cancer screening after Chernobyl accident» («Скринінг раку щитовидної залози після аварії на ЧАЕС (планування і реалізація»).

 У січні 2018 року Міжнародна група експертів  відвідає з візитом Фукушиму за запрошенням Агенства по вивченню раку і Міністерства навколишнього середовища Уряду Японії, який організований Дослідницькою асоціацією з ядерної безпеки. Цей візит буде проводитися в рамках проекту «Міжнародна експертна група по довгостроковим стратегіям для моніторингу щитовидної залози після ядерних аварій».